S jakými materiály pracujeme?

20.02.2023

ZLATO

Nejčastěji používaným materiálem je zlato. Pracujeme se zlatem o ryzosti 14 karátů (585/1000), 18 karátů (750/1000), které vám můžeme nabídnout v barvě žluté, růžové či bílé.

PALLADIUM

Dalším moderním drahým materiálem je palladium, které oproti konkurenci zpracováváme do šperků v ryzosti 950/1000. Jeho barva je šedivě bílá.

PLATINA

Do nejužší špičky drahých kovů platina rozhodně patří. Je to velmi těžký a mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy.

KAMENY, KTERÉ POUŽÍVÁME

DIAMANT

O diamantu se dá říci, že je vůbec nejvzácnějším a nejcennějším drahokamem. Aby se ovšem jednalo o opravdu cenný kousek, jsou velmi důležité jeho parametry, proto do našich šperků používáme broušené diamanty jen vyšších čistot a jasnějších barev.

Když píšeme o briliantu, myslíme tím diamant briliantového brusu, což je kámen, který je vybroušený do kulata a používá se ve špercích nejčastěji.

HODNOCENÍ DIAMANTŮ

Jestliže jste se rozhodli pořídit do šperku diamant, měli byste si přečíst pár informací, podle jakých parametrů se posuzuje jejich kvalita. Nejčastěji se používá zkratka 4C - COLOR, CLARITY, CARAT, CUT.

COLOR | BARVA

Nejvzácnější barva u čirých diamantů se značí písmenem D, a dále pokračuje odstíny dle abecedy. Nejčastěji pracujeme s kameny v barvách D až F.

CLARITY | ČISTOTA

Čistota je u diamantů též velice důležitá. Absolutně čistý drahokam je značený IF - Internally Flawless (vnitřně bezchybný), dále pokračuje hodnocení VVS - Very Very Slightly Included (s velmi malými inkluzemi). V naší výrobě používáme drahokamy označené IF až VS.

CARAT | VÁHA V KARÁTECH

Další z hodnot diamantu je samozřejmě jeho váha. U kamenů se používá jednotka váhy karát (ct). 1ct = 0,20g. Váha drahokamu je velmi důležitou jednotkou, větší kameny se dají již považovat za dobrou investici.

CUT | BRUS

U brusu máme na mysli jeho symetrii a správné proporce. Za to, jak se diamant třpytí, odráží a pohlcuje světlo, vděčí svému dokonalému brusu.

TVARY BRUSU

Přestože nejoblíbenějším a nejžádanějším brusem u diamantu je výbrus briliantový, je možné mít diamanty s dalšími brusy, které jsme taktéž schopni zapracovat do vašeho šperku.

DALŠÍ PŘÍRODNÍ KAMENY

RUBÍN

Rubín nám nabízí nádherné červené odstíny kamenů. Rubíny jsou pevné a tvrdé kameny, a díky tomu mají dokonalé vlastnosti pro brus. Rubín je nádherný královský drahokam.

SAFÍR

Safír se nejčastěji vyskytuje v modrých odstínech. Avšak je možné safír mít i v bílé barvě popřípadě i v jiných fancy odstínech. Bílý safír často používáme jako zlatou střední cestu mezi kubickým zirkonem a diamantem při nižším rozpočtu třeba do zásnubního prstenu.

SMARAGD

Smaragd je nádherný modrozelený minerál. Řadí se mezi nejznámější a nejvíce hodnotné odrůdy berylu. Je vzácný, hlavně proto že se se v přírodě objevuje sporadicky. Smaragdy si oblíbila třeba královna Kleopatra.

TOPAZ

Krásné odstíny světle modrého kamenu má právě topaz. Topaz je kámen, který se může chlubit velkou tvrdostí a opravdu vysokým leskem.

AKVAMARÍN

AkvamarÍn má barvu jako průzračně čistá hladina moře. Stejně jako topaz má akvamarín vysoký lesk i tvrdost. Akvamarín je symbol věčného mládí. Už staří Římané dávali šperky s akvamaríny svým ženám, aby byly stále krásné a mladé.

CITRÍN

Citrín je kámen, který má nádherné světle až syté žluto-červené odstíny. Citrín je velmi oblíbený nejen svou dokonalou zlatavou barvou, ale i dostupnou cenou.

TURMALÍN

Turmalín má širokou škálu barevností, nejčastěji se vyskytuje v zelené barvě od jasných světlých odstínů až po tmavě sytou zelenou.

AMETYST

Ametyst se pyšní sytě fialovou barvou. Karel IV měl korunu osázenou ametysty, i z toho důvodu jsou ametysty považovány za královské kameny, stejně tak jako fialová barva je barvou královskou.

TURMALÍN | BICOLOR

Doslova BOOM zažívají vícebarevné turmalíny. Rádi s nimi pracujeme, protože každý kus je naprstý originál a barevných kombinací je nespočetně.

CERTIFIKÁT O PRAVOSTI A ZÁRUCE

Všechny naše šperky necháváme označit úřední značkou, kterou je státní punc. Šperky k puncovní kontrole dodáváme s označením materiálu a ryzosti, z kterých jsou vyrobeny. K menším diamantům dodáváme náš certifikát, k větším diamantům certifikát renomovaných gemologických laboratoří, např. GIA, IGI, HRD aj. K brilianztovým šperkům poskytujeme servisní knížku na čištění šperku ZDARMA každé dva roky a po dobu 20 let.